"Mechanik" nawiązał współpracę z Wojskową Komendą Uzupełnień

Data: 12-02-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

"Mechanik" nawiązał współpracę z Wojskową Komendą Uzupełnień
Wojskowa Komenda Uzupelnień w Pile udzieli wsparcia merytorycznego uczniom klasy przygotowania wojskowego w Zespole Szkól Technicznych w Pile.

Umowę o współpracy podpisali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, ppłk Adam Nawrocki, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile, Zespół Szkół Technicznych reprezentowała dyrektor Daria Szostak. Strony umowy reprezentowali także: mjr Robert Nazaruk, szef wydziału rekrutacji WKU w Pile oraz ppłk rez. Bogusław Kaczmarek, specjalista ds. przygotowania wojskowego w ZST w Pile.
 
Klasa przygotowania wojskowego powstała we wrześniu 2020 r. Podpisanie umowy jest gwarancją udzielonego wsparcia w postaci prowadzenia zajęć przez instruktorów wojskowych. Klasa jest bardzo atrakcyjna dla absolwentów szkół podstawowych, interesujących się wojskowością i planujących związać swoją przyszłość zawodową z wojskiem. Jej absolwenci mają m.in. preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej i innych rodzajów służb wojskowych.
 
- Nieustająco podnosimy jakość kształcenia w szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski. Przypomnę, że WKU w Pile to kolejny profesjonalny partner, którego pozyskała szkoła. Kilka dni temu w ramach tworzenia elitarnej klasy kształcącej specjalistów od cyberbezpieczeństwa podpisaliśmy deklarację o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu, a w lipcu ubiegłego roku umowę z Wojskowym - Regionalnym Centrum Informatyki Bydgoszcz - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Przypominamy ósmoklasistom, że już wkrótce nabór na nowy rok szkolny 2021/2022. Warto już myśleć o wyborze przyszłej szkoły.
Zapisz się na newsletter