Z wizytą u zawodników klubu Sporty Walki Piła

Data: 08-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z wizytą u zawodników klubu Sporty Walki Piła Eligiusz Komarowski, starosta pilski razem z Arkadiuszem Kubichem, wicestarostą pilskim i Krzysztofem Pabichem, radnym Rady Powiatu w Pile odwiedzili Klub Sporty Walki w Pile, gdzie osobiście pogratulowali Juliannie Rutkowskiej zdobycia tytułu Wicemistrzyni Europy Kadetek, podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorek w Boksie SOFIA 2020.

Przypomnijmy, że na tych mistrzostwach obecny był również Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który jako sędzia klasy międzynarodowej był jednym z 12 sędziów, oceniających walki. 

Przedstawiciele władz powiatu odwiedzili Julkę podczas treningu w sali klubu znajdującej się w budynku Powiatu Pilskiego przy alei Wojska Polskiego 49b w Pile.  
- To była ogromna przyjemność po raz kolejny spotkać się z Julianną Rutkowską. Gratulacje złożyliśmy również Arkadiuszowi Toberze, który trenuje Julkę od blisko 3 lat oraz Przemysławowi Leńcowi, prezesowi klubu – mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Nasza zawodniczka zdobyła medal w kategorii do 16 lat. Jej talent rozwija się znakomicie, na koncie ma już również tytuły Mistrzostw Polski.
- Julka to skromna dziewczyna, pracowita i ambitna. Ma talent, ale zdaje sobie sprawę, że tylko ciężka praca może przynieść kolejne sukcesy - dodaje starosta.

Podczas wizyty w klubie przedstawiciele władz powiatu pogratulowali sukcesów także 19-letniemu Dawidowi Siekowi, jednemu z najbardziej utytułowanych zawodników klubu, który w listopadzie br. zdobył pas zawodowego mistrza Polski w kickboxingu w formule low kick. 
Pogratulowaliśmy także Martynie Kaszczuk, która niedawnych mistrzostwach Polski seniorek w boksie zdobyła 3. miejsce i brązowy medal.
Takich zawodników jest wielu, by wymienić jeszcze Mikołaja Toberę, wielokrotnego mistrza Polski w boksie zarówno juniorów, jak seniorów.

Niepełna 6 lat temu klub Sporty Walki Piła założył Przemysław Leniec (prezes klubu od początku), sam trenujący boks. Zaczynał w skromnej salce, ale zainteresowanie sportami walki okazało się tak duże, że szybko musiał poszukać większego miejsca.
Czas ten zbiegł się z obecnością Eligiusza Komarowskiego w Zarządzie Powiatu w Pile, który zaznacza, że jego jedną z pierwszych decyzji, w podjęciu której blisko 6 lat temu brał udział, to udostępnienie opuszczonej od lat sali po byłej siłowni właśnie w budynku przy alei Wojska Polskiego 49b, zanim jeszcze przeszedł on modernizację. 
- Boks sam kiedyś trenowałem, a od lat sędziuję walki, jako sędzia klasy międzynarodowej. Byłem pewien, że taki klub jest potrzebny i szybko znajdzie wielu chętnych – wspomina starosta.  

To był strzał dziesiątkę. W 2017 r. za kwotę prawie 2 mln zł Powiat Pilski przeprowadził termomodernizacje budynku, w międzyczasie, dzięki licznym sponsorom, klub wyremontował salę do treningów. Klub Sporty Walki Piła to dzisiaj prawdziwa kuźnia talentów. Na treningi przychodzi tu ok. 150 osób, dzieci od 5 roku życia (dziewczynki i chłopcy), młodzież, a nawet seniorzy. Powiat Pilski od lat wspiera finansowo szkolenie dzieci i młodzieży.
- Jestem dumny, że pomogliśmy w rozwoju klubu, którego zawodnicy przynoszą nam dumę, godnie reprezentują Polskę, powiat pilski na zawodach krajowych i na arenie międzynarodowej - podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski. 

Nagrody Starosty Pilskiego

Starosta Pilski co roku przyznaje nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe. Obecnie trwa nabór wniosków. Kandydatów mogą zgłaszać stowarzyszenia i kluby sportowe posiadające swoją siedzibę na terenie Powiatu Pilskiego oraz członkowie Zarządu Powiatu w Pile, mają na to czas do 31 grudnia 2020 roku.
Szczegóły i wniosek do pobrania znajdują się na stronie internetowej TUTAJ 
Zapisz się na newsletter