Gmina Piła nie przekaże „Strzelnicy Tarcza” Powiatowi Pilskiemu

Data: 26-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gmina Piła nie przekaże „Strzelnicy Tarcza” Powiatowi Pilskiemu Kilkanaście tygodni temu w biuletynie informacji publicznej gminy Piła ukazał się wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia dotyczący części obiektów byłej strzelnicy Tarcza (Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza w Pile).

Przypominamy, że ten zmodernizowany kilka lat temu za kwotę 10 milionów złotych obiekt od 2 lat nie funkcjonuje, a część wyposażenia strzelnic wysprzedano. W komunikatach z 2018 roku Prezydent Miasta Piły informował, iż strzelnica przestaje działać, a teren zostanie przekazany Szkole Policji w Pile.

Po blisko 2 latach okazało się, że Szkoła Policji nie przejęła obiektu. W zamian uruchomiono procedury związane z wydzierżawieniem  tego obiektu.

W oficjalnym wykazie nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia Prezydent Miasta Piła określił, że obiekty te zamierza wydzierżawić na prowadzenie działalności gospodarczej związanej ze strzelectwem sportowym na okres 20 lat. Stawkę wywoławczą miesięcznego czynszu dzierżawnego określono na 3 400, 00 zł miesięcznie +Vat. Na przestrzeni 20 lat dawałoby to wpływy z tytułu czynszu dzierżawnego do budżetu miasta 700-800 tysięcy zł.

W trosce o to, by ten historyczny obiekt pozostał w rękach podmiotu publicznego Powiat Pilski wystąpił do Prezydenta Miasta Piła o nieodpłatne przejęcie  przeznaczonych do wydzierżawienia nieruchomości.

Gwarantował przy tym uruchomienie na nowo  obiektu i udostępnienie go społeczeństwu oraz działającym stowarzyszeniom tak jak uczynił to chociażby w przypadku Stadionu Powiatowego przy ulicy Okrzei w Pile.

W toku negocjacji Powiat Pilski rozumiejąc trudną sytuację finansową gminy Piła wyraził wolę przejęcia obiektu za kwotę do 4 milionów złotych.

Oferta ta jednak nie została przyjęta.