Mistrzostwa Polski w boksie przy wsparciu Powiatu Pilskiego

Data: 23-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mistrzostwa Polski w boksie przy wsparciu Powiatu Pilskiego
Powiat Pilski wsparł Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w boksie, które od 15 do 20 listopada odbywały się w Wałczu.
Na tej prestiżowej imprezie świetnie zaprezentowała się Martyna Kaszczuk, nasza reprezentantka klubu Sporty Walki Piła, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w boksie, w wadze do 60 kg. Zawodniczka szkoli się pod okiem trenera Arkadiusza Tobery.

-Wspieramy szkolenie zawodników sportów walki i wydarzenia, podczas których mogą zaprezentować swoje umiejętności. Gratuluję sukcesu – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Wałczu w wadze 63 kg wywalczył także Filip Szpakowicz, wychowanek pilskiego klubu WKS Sokół, obecnie zawodnik BKS Skorpion Szczecin. Gratulujemy zdolnemu zawodnikowi oraz trenerowi Sławomirowi Nowickiemu.

W miniony piątek, podczas XCI Mistrzostw Polski Seniorów, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski wręczył medale najlepszym zawodnikom w kategorii 69 kg. Mistrzostwa w boksie transmitowała TVP Sport, co było również dobrą reklamą dla powiatu pilskiego.