Hala przy Pola: finał prac coraz bliżej

Data: 13-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Hala przy Pola: finał prac coraz bliżej Hala sportowa przy ul. Pola w Pile prezentuje się coraz bardziej okazale. Już wstawione są przeszklenia i szyby w oknach, ściany pokryte są warstwą termoizolacyjną i mają nową elewację. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Finał prac coraz bliżej.

Hala jest budowana na potrzeby uczniów Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowegow Pile, w którym uczniowie trenują siatkówkę i koszykówkę. Ale korzystać z niej będą również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pola oraz innych szkół. Dostępna będzie także dla mieszkańców powiatu pilskiego.

Obiekt będzie miał wielofunkcyjne boiska o łącznej powierzchni 50mx30 m, ponad 200 miejsc na widowni, zaplecze socjalne, szatnie, toalety, miejsca parkingowe. Rozgrywane będą tu mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka.

Budowa hali przy Pola to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego w bieżącym roku. Koszt jej budowy to ok. 15 mln zł, w tym 6 mln zł wynosi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponieważ obiekt został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”.