Inauguracje roku akademickiego z udziałem władz Powiatu

Data: 06-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Inauguracje roku akademickiego z udziałem władz Powiatu
W poniedziałek, 5 października zainaugurowano rok akademicki na pilskich uczelniach w Państwowej Szkole Stanisława Staszica w Pile oraz w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. W obu uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego.

W inauguracji roku akademickiego w PUSS w Pile udział wzięli: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
 
Tegoroczna uroczystość zbiegła się z 20-leciem Uczelni i otrzymaniem sztandaru, który ufundowała Rada Uczelni i przyjaciele PUSS. Była więc okazja do podsumowań. Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS w Pile przypomniał, że 20 lat temu, kiedy powstała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (dawna nazwa), kształcenie odbywało się na 5 specjalnościach studiów licencjackich i inżynierskich.
Dzisiaj funkcjonuje tu 12 kierunków i 27 specjalności, a Uczelnia prowadzi także studia magisterskie. Obecnie należy do największych Uczelni publicznych w regionie.
 
Powiat Pilski od lat wspiera Uczelnię, przekazując dotacje na odbywający się tu Festiwal Nauki oraz na działalność chóru akademickiego.
- Organizujemy również wspólne przedsięwzięcia. W ubiegłym roku np. Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Debatach Oksfordzkich z udziałem uczniów szkół średnich - mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.
Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ
 
W ubiegłym roku na placu PUSS z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września wspólnie zorganizowano również inscenizację historyczną dla mieszkańców. Relacja z tego wydarzenia TUTAJ
Za tę współpracę i wsparcie przedstawiciele Powiatu Pilskiego otrzymali specjalne podziękowania od władz Uczelni.

Inauguracja roku akademickiego w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile zbiegła się z kolei z 10-leciem funkcjonowania uczelni w nowych budynkach przy ul. Kołobrzeskiej. Na uczelni w ostatnich latach rozwinęły się takie kierunki jak Gospodarka Wodna oraz Technologie Informatyczne.

Dzisiaj obie Uczelnie oferują nie tylko mieszkańcom powiatu pilskiego, ale całej Północnej Wielkopolski bogatą ofertę kształcenia.
Zapisz się na newsletter