Odsłonięcie tablicy ku pamięci żołnierzy Bitwy Warszawskiej

Data: 28-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Odsłonięcie tablicy ku pamięci żołnierzy Bitwy Warszawskiej Przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego Arkadiusz Kubich, wciestarosta pilski oraz Magdalena Zgiep-Porzucek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Pile, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wojska Polskiego - bohaterów Bitwy Warszawskiej z 1920 r., którzy spoczywają na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

Tablicę odsłonięto z okazji obchodów 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, przy wejściu głównym na nekropolię, z inicjatywy Centrum Kształcenia Nauka w Pile i Stowarzyszenia Patriotyczna Brać Piła.
Uroczystość miała patriotyczną oprawę, licznie przybyli m.in. uczniowie klas mundurowych szkoły.
- W bitwie warszawskiej poległo wielu młodych ludzi, którzy nie mieli żadnego przygotowania wojskowego, a walczyli z ogromnym hartem ducha. W obronie Ojczyzny byli gotowi ponieść najwyższa ofiarę - własne życie – mówił wicestarosta Arkadiusz Kubich.