Współpraca Szkoły przy Teatralnej z Pilskim Muzeum Wojskowym

Data: 28-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Współpraca Szkoły przy Teatralnej z Pilskim Muzeum Wojskowym Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile będą współpracować z Pilskim Stowarzyszeniem Historyczno-Militarnym – organizatorem Pilskiego Muzeum Wojskowego.
List intencyjny na pilskim lotnisku, gdzie znajdują się liczne zbiory Pilskiego Muzeum Wojskowego, podpisali Piotr Halama, dyrektor szkoły, w imieniu Stowarzyszenia - prezes Przemysław Olszyński oraz Andrzej Jarocki (sekretarz).
Na ten moment licznie przybyli umundurowani uczniowie klas wojskowych, policyjnych i strażackich ze Szkoły przy Teatralnej oraz ich rodziny.
Obecny był m.in. st. sierż. Jarosław Niewęgłowski, który reprezentował ppłk. Adama Nawrockiego - Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Pile.

Współpraca przewiduje m.in. propagowanie postaw patriotycznych oraz wiedzy historycznej o wojskowości ostatniego stulecia. Uczniowie i ich rodzice zadeklarowali również wsparcie  przy pozyskiwaniu nowych zbiorów dla muzeum, dbanie o obecne eksponaty, a także pomoc przy porządkowaniu terenu. Przewidziano również wspólne organizowanie wydarzeń edukacyjno-historycznych.

Zespół Szkół przy Teatralnej to placówka prowadzona przez Powiat Pilski. Funkcjonuje tu obecnie 8 klas mundurowych, a to prawie 250 uczniów. Współpraca z partnerem zewnętrznym uatrakcyjnia ofertę edukacyjną.

Powiat Pilski realizuje również nowe programy edukacyjne. W Zespole Szkół Technicznych w Pile od przyszłego roku szkolnego powstanie elitarna klasa o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Patronat nad klasą objęło Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz, które zapewni wysoki poziom merytoryczny w edukacji młodzieży i udzieli organizacyjno-logistycznej pomocy.
Więcej na ten temat
TUTAJ

Pilskie Muzeum Wojskowe tworzone jest przez pasjonatów historii wojskowości zrzeszonych na terenie powiatu pilskiego. Głównym celem muzeum jest gromadzenie wszelkich zbiorów związanych z historią militarną miasta, wojskowością oraz techniką militarną.
Więcej na temat Stowarzyszenia na naszej stronie TUTAJ