II kolejka Turnieju Żaków na Stadionie Powiatowym przy Okrzei

Data: 26-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

II kolejka Turnieju Żaków na Stadionie Powiatowym przy Okrzei W sobotę na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile odbył się kolejny turniej szkółek piłkarskich. Wzięło w nim udział ponad 200 dzieci.
Była to II kolejka turniejów ligi Żaka Starszego (rocznik 2012) i Żaka Młodszego (rocznik 2013 i młodsi). Organizatorem wydarzenia tym razem była Akademia Piłkarska Reissa.
Medale Żakom Starszym wręczał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Gratuluję Wam woli walki. Daliście z siebie wszystko. Gratuluję organizatorom, trenerom i rodzicom, którzy wspierali Was dzisiaj i czynią to codziennie, byście mogli rozwijać swoje sportowe pasje. Cieszę się, że odnowiony Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile stał się ulubionym miejscem zmagań młodych piłkarzy. Właśnie między innymi dlatego zmodernizowaliśmy to miejsce, by rozwijać sport dzieci i młodzieży – mówił starosta.

Medale i upominki dla uczestników turnieju Żaków Młodszych wręczył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Wszyscy jesteście zwycięzcami. Każdy kto bierze udział w turnieju chce wygrać. Liczy się wola walki, którą dzisiaj wszyscy pokazaliście - gratulował wicestarosta.

Pierwsze podobne wydarzenie odbyło się 5 września, kiedy przed meczem charytatywnym Powiat Pilski i Przyjaciele vs MKP 1999 Piła odbył się turniej szkółek piłkarskich o Puchar Starosty Pilskiego. Wtedy na murawie dużego stadionu zagrało ponad 200 dzieci.
Z kolei 13 września na stadionie odbyła się I Kolejka Turnieju Żaka Starszego i Młodszego, w której wzięła udział podobna liczba uczestników.

W turnieju Żaka Starszego wystąpiły dzieci: AP MOSiR Piła, FA Piła - 2 zespoły, UKS AP Reissa Piła - 2 zespoły, UKS Soccer Stars Piła - 2 zespoły, Lubuszanin Trzcianka.
W turnieju Żaka Młodszego: AP MOSiR Piła, FA Piła - 2 zespoły, Noteć Czarnków, UKS AP Reissa Piła, UKS Soccer Stars Piła.