W staropolskim klimacie w Skrzatuszu

Data: 22-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W staropolskim klimacie w Skrzatuszu  Mieszkańcy Skrzatusza w minioną sobotę nie mogli narzekać na brak wrażeń. Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Skrzatusz  zorganizowało jubileuszowy Zjazd Szlachty Polskiej z okazji 15-lecia Związku Szlachty Polskiej Kresów Wschodnich.

Po mszy świętej w Sanktuarium Maryjnym uczestnicy zjazdu w staropolskich strojach przeszli ulicami Skrzatusza.
Wydarzenie połączono z piknikiem Sołtysówka i sportowymi zmaganiami na Ranczo Skarzatusz-Agroturystyka.

Życzenia uczestnikom zjazdu złożył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Życzę dalszych sukcesów w krzewieniu polskiej kultury i tradycji oraz popularyzacji najpiękniejszych kart z historii SzlachtyPolskiej - powiedział.

Piknik i biesiadę zorganizował gospodarz Rancza Skrzatusz janusz Droźdż, sołtys Skrzatusza, jednocześnie prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś. Tradycyjnie staropolskiego jadła nie zabrakło, a spotkaniu towarzyszyła znakomita zabawa i atmosfera.

Oba wydarzenia wsparł Powiat Pilski.