Budowa nowej bieżni na stadionie przy Okrzei w Pile

Data: 22-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Budowa nowej bieżni na stadionie przy Okrzei w Pile Na powiatowym stadionie przy ul. Okrzei w Pile trwają kolejne prace remontowe. Na dużym stadionie budowana jest nowa bieżnia tartanowa, powstanie jeszcze skocznia w dal,  do skoku wzwyż, a także miejsce do rzutu kulą i oszczepem.

- Stadion będzie wielofunkcyjny, służył nie tylko piłkarzom, ale również amatorom lekkoatletyki - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z treningów będą mogli korzystać m.in. uczniowie szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Będzie to nowoczesne miejsce do uprawiania różnych dyscyplin sportu.  

Obecne prace na stadionie to inwestycja Powiatu Pilskiego, wcześniej w ramach unijnej dotacji za kwotę ok. 3,5 mln zł powstała nowa część rekreacyjna z placem zabaw, siłownią, nowymi altankami, ścianką do graffiti.
Do tego wybudowano parking, nowe ścieżki, wymieniono siedziska na trybunach na dużym stadionie, zamontowano nowoczesne sztuczne oświetlenie.

Całośc zrealizowano w ramach projektu "NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”, obejmującym modernizację także budynku dawnego kina Iskra w Pile. Całkowita wartość prac to blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie: 7 mln zł z WRPO 2014-2020.

W ramach środków własnych Powiat Pilski wybudował boisko treningowe dla młodych piłkarzy i kontynuuje prace w dużej części stadionu.
Zapisz się na newsletter