W szybkim tempie rośnie hala sportowa przy Pola w Pile

Data: 21-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W szybkim tempie rośnie hala sportowa przy Pola w Pile Budowa hali sportowej przy ul. W. Pola w Pile przebiega zgodnie z planem.
- Mimo że trwa pandemia, co wiąże się z wieloma ograniczeniami, my musimy nadal realizować swoje plany i zobowiązania. Na szczęście budowa hali przebiega bez zakłóceń, a jej mury są coraz wyższe - informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Budowa hali przy W. Pola to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego. Jej koszt to ponad 14,7 mln zł, z czego blisko 6 mln zł wynosi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponieważ obiekt został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”.

- To, co inni obiecywali od kilkunastu lat, my realizujemy. Zarząd Powiatu otrzymał duże wsparcie od radnych Rady Powiatu w Pile z Porozumienia Samorządowego i Prawa i Sprawiedliwości, posłów Marty Kubiak, Grzegorza Piechowiaka i Marcina Porzucka, którzy walczyli oto, by budowa hali znalazła się w rządowym programie i otrzymała dużą dotację - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.  

Przypomnijmy, że 7 października 2019 r. władze powiatu pilskiego podpisały umowę z wykonawcą na realizację inwestycji. Hala ma być gotowa na 30 października tego roku. Będzie miała wielofunkcyjne boiska o łącznej powierzchni 50mx30 m. Rozgrywane będą tu mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka.

Służyć będzie nie tylko uczniom Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile i I Liceum Ogólnokształcącego, ale wszystkim mieszkańcom. 
Zapisz się na newsletter