Msza święta, piłkarskie turnieje, festyn i zabawa taneczna dla mieszkańców – tak jubileusz 70-lecia 29 czerwca obchodził Gminny Ludowy Klub Sportowy Wysoka. To było wielkie święto całej lokalnej społeczności. GLKS Wysoka od 70 lat ma wiernych kibiców, dostarcza sportowych emocji, a byli jak i obecni zawodnicy to w większości wychowankowie klubu, mieszkańcy gminy. Warte podkreślić, że szkoli również dzieci i młodzież, w tym także dziewczynki. Podczas jubileusz nie mogło zatem zabraknąć turniejów trampkarza, młodzika, a także meczów zarówno obecnej drużyny GLKS Wysoka, jak i byłych zawodników Klubu. Uczestniczyły w nich zaprzyjaźnione kluby z Jastrowa, Krajenki, Białośliwia, Bądecza.
- Panowała iście sportowa i rodzinna atmosfera. To były towarzyskie spotkania, wszyscy czują się zwycięzcami – powiedział
Marek Pardo, wiceprezes Klubu.
Życzenia na ręce prezesa Klubu
Stanisława Żabówki złożył
Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.
- Wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom życzę dalszych wspaniałych sukcesów. Osiągnięcia Gminnego Ludowego Klub Sportowego Wysoka to piękna karta w historii sportu, piłki nożnej powiatu pilskiego i Wielkopolski. To również wkład w edukację dzieci i młodzieży. Niech Wasze dalsze działania dostarczają kolejnych wspaniałych emocji kibicom. Dziękuję wszystkim, którzy w ciągu minionych 70 lat przyczynili się do rozwoju i sukcesów Klubu - powiedział.
HISTORIA GLKS WYSOKA Klub powstał w 1949 roku jako „Piast "Wysoka w ramach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W jego skład wchodziło kilka sekcji. Od początku zrzeszał również kobiety. Panie brały udział min. w zawodach lekkoatletycznych. W latach 80. klub skupił się głównie na piłce nożnej. Na przełomie lat 80. i 90. doszło do fuzji z Klubem „Lech" Czajcze i wtedy powstał Gminny Ludowy Klub Sportowy „Wysoka". Od 2002 r. klub funkcjonuje jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, które wspiera także Powiat Pilski.
Największe osiągnięcia Klubu to występ w finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła oraz gra przez trzy sezony (od 2015 do 2018r.) na szczeblu IV Ligi.
GLKS w swojej działalności odwołuje się do tradycji przedwojennego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", które funkcjonowało na terenie Wysokiej i korzystało z tego samego stadionu miejskiego, który obecnie jest siedzibą, miejscem szkolenia i prowadzenia rozgrywek przez Klub.