Jubileusz OSP w Kruszewie

Data: 28-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileusz OSP w Kruszewie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewie istnieje od 100 lat. 22 czerwca br. odbyła się tu uroczystość jubileuszowa, podczas której życzenia i gratulacje w imieniu władz Powiatu Pilskiego przekazał druhom Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszewie to jedna z najstarszych jednostek w naszym województwie. Druhowie tutejszej OSP wykazują się wysokim profesjonalizmem, a jednostka odgrywa ważną rolę w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę kolejnych sukcesów w ratowaniu ludzkiego życia i mienia - powiedział Marek Kamiński.

Z okazji jubileuszu proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wojciecha w Kruszewie ks. Paweł Froelich poświęcił pamiątkową tablicę i figurę patrona strażaków, świętego Floriana. Wielu strażaków otrzymało też odznaczenia różnej rangi. Najwyższe otrzymali: prezes OSP w Kruszewie Marian Kurek – Srebrny Krzyż Zasługi, oraz wiceprezes Łukasz Perz – Brązowy Krzyż Zasługi.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich członków OSP w Kruszewie!