Na drogach powiatowych jest coraz bezpieczniej. Policjanci szczególną uwagę zwracają na młodych kierowców.

Data: 26-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na drogach powiatowych jest coraz bezpieczniej. Policjanci szczególną uwagę zwracają na młodych kierowców. W Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyła się konferencja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym na terenie powiatu pilskiego. Policjanci przedstawili najnowsze statystyki dotyczące wypadków na drogach naszego regionu.

Mniej zdarzeń drogowych

Liczba zdarzeń drogowych w powiecie pilskim regularnie spada. To zasługa funkcjonariuszy policji i ich działaniom prewencyjnym i edukacyjnym na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
- Chciałbym podziękować wszystkim jednostkom policji w naszym powiecie za codzienną pracę na rzecz mieszkańców. Na poprawę bezpieczeństwa wskazują statystyki. Jednak nie poprzestajemy na obecnych staraniach i intensyfikujemy swoje działania prewencyjne. Chcemy szczególnie zwrócić uwagę na młodych kierowców, którzy dopiero zaczynają jeździć po pilskich drogach – mówił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.  

Kierowco, zwolnij!

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Marek Pływaczyk wyjaśniał jakie są najczęstsze przyczyny zdarzeń oraz podał zestawienie w liczbach.
 - Nadal główną winą wypadków jest nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Jednak cieszy nas to, że w mijającym kwartale zdarzeń drogowych było 266, o prawie 50 mniej niż rok temu. Mimo zwiększonych kontroli na drodze zatrzymaliśmy mniej nietrzeźwych kierowców. W tym kwartale to 24 osoby, w roku 2018 było to 32 kierujących pod wpływem alkoholu.

Młodzież głównym celem edukacji

Komenda Powiatowa Policji w Pile wraz ze Starostwem pracuje nad kolejnymi projektami edukacyjno-profilaktycznych. Funkcjonariusze swoimi działaniami chcą dotrzeć do jak największej ilości osób, w szczególności młodzieży.
- Realizujemy projekt „Nie zabijaj, nie daj się zabić” w którym pokazujemy w szkołach zdjęcia z autentycznych wypadków, które miały miejsce w powiecie pilskim. Chcemy by młodzi ludzie zrozumieli, że w tych zdarzeniach cierpią obie strony, a prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy przekraczanie prędkości może doprowadzić do tragedii – powiedział podinspektor Tomasz Wojciechowski, Naczelnik Wydziału Prewencji.
 
Zapisz się na newsletter