Ważny apel Starosty Pilskiego do Prezydenta Piły

Data: 14-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ważny apel Starosty Pilskiego do Prezydenta Piły Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zwrócił się z apelem do Piotra Głowskiego, Prezydenta Piły, aby przełożył jutrzejsze uroczystości pod pomnikiem na pl. Zwycięstwa z godziny 12. 00 na godzinę 11.00, tak by wszyscy mieszkańcy, którzy razem chcą obchodzić Święto Wojska Polskiego, mogli złożyć kwiaty pod pomnikiem, a potem uczestniczyć w mszy świętej.
Msza w intencji żołnierzy i ich rodzin w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego odbędzie się o godz. 12.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Podchorążych. Mieszkańców zaprosił na nią Starosta Pilski, Dowódcza Garnizonu Piła oraz Proboszcz Parafii Wojskowo-Cywilnej w Pile. Jednak o tej samej godzinie Prezydent Piły zaplanował uroczystości pod pomnikiem na pl. Zwycięstwa, gdzie składane będą wiązanki kwiatów.
- Otrzymuję mnóstwo sygnałów od wielu osób, by uroczystości pod pomnikiem przesunąć, by nie kolidowały one z mszą świętą. Stąd mój apel wyjaśnił Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Ta sytuacja nie jest jednak przypadkowa.
- Minęło dokładnie 765 dni od momentu, kiedy Piotr Głowski wypowiedział porozumienie zawarte między Powiatem Pilskim a Gminą Piła o wspólnej organizacji imprez rocznicowych, uroczystości państwowych oraz uroczystości związanych z historią regionu. Dlatego dzisiaj dochodzi do takiej sytuacji argumentował Starosta Pilski.
Jak widać, ta decyzja Prezydenta Piły nie służy jednoczeniu się mieszkańców w momentach ważnych dla historii naszego kraju, regionu i Piły - stolicy powiatu pilskiego, o czym świadczy chociażby zaplanowany przez Piotra Głowskiego tegoroczny program obchodów Święta Wojska Polskiego.
- Dlatego z tego miejsca, spod pomnika na pl. Zwycięstwa apeluję, by włodarz Piły umożliwił mieszkańcom wspólne obchodzenie tego święta, a zarazem przywrócił porozumienie, które wykluczy tego rodzaju sytuacje w przyszłości – zaapelował na koniec Starosta Pilski, Eligiusz Komarowski.
Pismo w tej sprawie zostało również złożone w Urzędzie Miasta Piły.