Twórcy i pszczelarze w łobżenickim Parku

Data: 25-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Twórcy i pszczelarze w łobżenickim Parku
Targ Twórców „Razem z nami” to impreza o charakterze integracyjnym, która skupia artystów ludowych, pełno- i niepełnosprawnych – pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej. To także wielka wystawa rękodzieła artystycznego, okraszona występami zespołów działających przy placówkach opiekuńczych i zgłoszonych indywidualnie. Jest to również znakomita okazja do integracji i wymiany doświadczeń środowisk twórczych.

W sobotę, 23 czerwca, odbył się kolejny, już 15. Targ Twórców w Łobżenicy. Na stoiskach w Parku Miejskim można było obejrzeć i zakupić obrazy, rzeźby, makramy, wyroby ze słomy, siana, czy brzozowych gałązek, a także ozdoby wykonane haftem, decoupage i innymi technikami. W tym roku szczególną uwagę przykuły prezentacje łobżenickiego Koła Pszczelarzy, które właśnie w sobotę świętowało swoje 80. urodziny. Z tej okazji kierownictwo Koła otrzymało sztandar, który uroczyście poświęcono w łobżenickim kościele pw. św. Trójcy. Jubilat otrzymał również grawerowany dyplom od władz powiatu pilskiego, reprezentowanych przez Kazimierza Wasiaka, przewodniczącego Rady. Dodajmy, że prezesem Koła Pszczelarzy w Łobżenicy jest Jerzy Jaruzal.

Zgromadzonym przypadły do gustu koncerty wieńczące Targ Twórców. W rolach głównych na scenie pojawili się Krzysztof Koniarek oraz zespół AM. Całość domknęła zabawa taneczna. Organizatorzy nie zapomnieli również o ludowych zwyczajach i odpowiednio zaakcentowali tradycję nocy świętojańskiej. Mieszkańcy przeżyli wspaniały dzień.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Powiat Pilski.