Weź udział w konsultacjach w sprawie nowego Prawa zamówień publicznych

Data: 25-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Weź udział w konsultacjach w sprawie nowego Prawa zamówień publicznych
W najbliższą środę odbędą się w Pile konsultacje w sprawie nowego Prawa zamówień publicznych. Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli urzędów administracji publicznej oraz firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Organizują je: Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, poseł Grzegorz Piechowiak oraz starosta pilski Eligiusz Komarowski. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca  godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA w Pile. Wstęp wolny.

Prace nad nową ustawą Prawo zamówień publicznych prowadzone są przez zespół, w skład którego wchodzą prawnicy i legislatorzy z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urzędu Zamówień Publicznych. Przez ostatni rok zostało przeprowadzonych szereg spotkań i konsultacji dotyczących problemów w funkcjonowaniu systemu zamówień publicznych oraz proponowanych rozwiązań z wieloma interesariuszami: organizacjami skupiającymi zamawiających i wykonawców, stowarzyszeniami, przedstawicielami świata nauki, przedsiębiorcami oraz pełnomocnikami przedsiębiorców. Dodatkowo przeanalizowane zostały wszystkie nadesłane propozycje i analizy zawierające postulaty dotyczące zmian w systemie zamówień publicznych. Dzięki tym spotkaniom oraz analizom udało się zidentyfikować szereg barier i problemów trapiących system zamówień publicznych w Polsce. Proponowane zmiany poddawane są aktualnie konsultacjom społecznym. Uczestniczyć w nim mogą również przedstawiciele regionu pilskiego.

Przybycie należy potwierdzić do 26 czerwca br. pod numerem telefonu 553 381 311 lub adresem e-mail: piechowiak.biuro@gmail.com.