Turniej BestDrive o Puchar Starosty Pilskiego

Data: 23-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej BestDrive o Puchar Starosty Pilskiego Rekordowa liczba blisko 200 zawodników z 19 drużyn wzięła udział w Turnieju BestDrive o Puchar Starosty Pilskiego, który w sobotę 23 czerwca br. odbył się na stadionie przy ul Okrzei. Stadionie, który tętni życiem i jest miejscem dla każdego.

- Zmieniamy stadion przy ul. Okrzei by był bardziej przyjazny sportowcom i wszystkim mieszkańcom. Jest to obiekt doskonale usytuowany, znakomicie nadający się do organizacji różnego typu zawodów sportowych jak i wydarzeń rekreacyjnych, a dzięki zmianom jakie tu przeprowadzimy będzie jeszcze chętniej odwiedzany – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Sobotni turniej, przy wsparciu Powiatu Pilskiego, zorganizowało Stowarzyszenie Orlik Piła.

- Zebraliśmy drużyny amatorskie z Piły, Kaczor, Kotunia, Szydłowa, Ujścia, Stróżewa, Wągrowca, Białośliwia, Krępska i Zawady. Jest to absolutny rekord frekwencji, Stowarzyszenia Orlik Piła, w organizacji pojedynczego wydarzenia – powiedział Łukasz Stasicki ze Stowarzyszenia Orlik Piła.

Najpierw rozegrana została faza grupowa a następnie pucharowa. Do półfinałów weszły drużyny BestDrive Mrotek, który zmierzył się z Darpolem, oraz Sokoła Dębówko, który zagrał z drużyną Kozieł Trans. W finale zmierzyły się zespoły z Dębówka i Piły. Lepsza okazała się drużyna Sokoła, która po golach Wojciech Węgrzyna i Zbigniewa Barańczyka wygrała 2-0.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali wybrani gracze z drużyn, które zmierzyły się w finale i tak, w ekipie Bestdrive był to Patryk Polak, a w mistrzowskim składzie Sokoła Zbigniew Barańczyk.