Działkowcy na polskich ziemiach od 120 lat

Data: 28-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Działkowcy na polskich ziemiach od 120 lat W lipcu bieżącego roku, władze powiatu pilskiego zawarły umowę ze Stowarzyszeniem Ogrodowym Polski Związek Działkowców Zarząd Okręgu w Pile, na mocy której wsparły działkowców kwotą 28 tys. zł brutto. Był to pierwszy tego typu dokument w historii powiatu pilskiego.

To, że działkowcom jest z powiatem po drodze, potwierdziła uroczystość w siedzibie pilskiego Starostwa, z okazji 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. Wśród obecnych na spotkaniu nie zabrakło reprezentantów środowiska działkowego z Warszawy i Poznania, a także licznego grona działkowców z powiatu pilskiego, któremu od lat przewodzą prezes Marian Praczyk oraz wiceprezes Maria Fojt. Gratulacje na ręce pilskiego kierownictwa przekazał Eligiusz Komarowski, starosta pilski:

- Działkowcy to grupa wspaniałych ludzi, które rozwijają swoją pasję w plenerze, poza murami własnych  mieszkań. W tym roku Powiat wydatnie wspomógł ogrody działające na terenie Piły i okolic, i to na pewno nie jest nasze ostatnie słowo. Gratulując jubileuszu, życzę działkowcom spełnienia marzeń w ich pracy i dziękuję za wszystkie przedsięwzięcia, które razem realizujemy.

Starosta podziękował również za otrzymane wyróżnienie, wręczone jako dowód uznania za modelową współpracę z działkowcami z pilskiego okręgu. – Mimo że powiaty nie mają takich możliwości jak gminy, znajdują środki i wspierają ogrody. Starosta pilski jest tutaj doskonałym przykładem – uzasadniono.
Uroczyste spotkanie dopełnił występ artystów z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra”.