Czwartki Lekkoatletyczne mają już 21 lat

Data: 27-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Czwartki Lekkoatletyczne mają już 21 lat
Nazwa zobowiązuje. Dokładnie w czwartek, 26 października, Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej podsumowało XXI edycję Czwartków i Meetingów Lekkoatletycznych dla Dzieci i Młodzieży z Powiatu i Regionu Pilskiego. Czwartki Lekkoatletyczne to cykl imprez adresowanych w pierwszej kolejności do uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej, choć zdarza się, że w zawodach biorą również udział dzieci młodsze. Od lat wydarzenie może liczyć na wydatne wsparcie finansowe ze strony Powiatu Pilskiego. W 2017 roku Powiat przekazał na "Czwartki" 15 tys. złotych.

Spotkanie podsumowujące odbyło się w bardzo przyjaznej „Czwartkom” Szkole Podstawowej nr 1 w Pile. Gospodarzami wydarzenia byli Stanisława i Leszek Zielińscy, inicjatorzy przedsięwzięcia, które – dzięki ich niegasnącemu zaangażowaniu – wciąż się rozwija. Na wydarzeniu gościł między innymi Marian Woronin, współtwórca „Czwartków”, srebrny medalista olimpijski, mistrz Europy i wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 metrów. Powiat pilski reprezentował starosta Eligiusz Komarowski.

- Mówimy o przedsięwzięciach z bogatą historią i znaczącymi sukcesami. Trudno nawet zliczyć, ile razy młodzi reprezentanci naszego powiatu i regionu poprawiali rekordy kraju na ogólnopolskich finałach „Czwartków”, a później szli za ciosem, osiągając kolejne sukcesy na jeszcze wyższym szczeblu. Zawsze byliśmy w krajowej czołówce tej imprezy. Powiat Pilski wspiera zarówno to przedsięwzięcie, jak i inne, które propagują zdrowy styl życia wśród najmłodszych. Duże ukłony należą się państwu Zielińskim, którzy traktują „Czwartki” jak własne dziecko – mówi starosta pilski.

W trakcie podsumowania edycji rozgrywanej w roku szkolnym 2016/2017 i złożonej z dziesięciu etapów uhonorowani zostali najlepsi z najlepszych. Poznajmy ich:

- punktacja generalna

1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile (nauczyciel: Magdalena Szwagierczak)
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile (nauczyciel: Radosław Drogosz)
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile (nauczyciel: Joanna Pląskowska)

- punktacja szkół powiatu pilskiego (nie wliczając Piły)

1. Zespół Szkół w Starej Łubiance (nauczyciel: Elżbieta Szczepaniak)
  2. Szkoła Podstawowa w Wyrzysku (nauczyciel: Cezary Gdaniec)
  3. Szkoła Podstawowa w Kosztowie (nauczyciel: Oliwia Rozpłoch – Grzelak)

- szkoły małe (do 100 uczniów)

1. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bądeczu (nauczyciel: Lidia Mrotek)

Podczas Finału Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w Łodzi (16-18 czerwca 2017 r.), nasi reprezentanci zdobyli łącznie 34 punkty, dzięki czemu zajęli piąte miejsce w klasyfikacji miast. Brązowy medal wywalczyła Michelle Chura Quispe (rocznik 2005, Zespół Szkół nr 2 w Pile; konkurencja: skok w dal; wynik – 4,63 m).