Starosta Eligiusz Komarowski nagrodzony tytułem Pasjonat Sportowej Polski

Data: 26-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta Eligiusz Komarowski nagrodzony tytułem Pasjonat Sportowej Polski
W Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbyła się gala „Sportowa Polska 2017”, podczas której nagrodzono osoby, które w sposób szczególny propagują idee sportu. Laureatem nagrody przyznanej przez kapitułę konkursu został m.in. Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski. Nagroda została przyznana za całokształt działań, jakie Powiat Pilski czyni dla propagowania idei sportowych, wspierania mieszkańców w realizacji ich pasji sportowych.

- Propagujemy sport w stolicy powiatu pilskiego - Pile, ale i pozostałych gminach powiatu. W ramach naszych możliwości wspieramy działania sportowców, klubów, a przede wszystkim stowarzyszeń. Inwestycja w sport to w dużej mierze inwestycja w naszą młodzież, ale i promocję naszego regionu. Efekty tych działań widać na co dzień. Jestem zaszczycony, że te działania zostały dostrzeżone, o czym świadczy przyznany tytuł „Pasjonat Sportowej Polski”. Nigdy nie ukrywałem, że sport jest mi bardzo bliski: dawniej jako zawodnikowi, a obecnie – sędziemu klasy międzynarodowej i samorządowcowi. Dzięki temu rozumiem, jakie potrzeby mają sportowcy. Powiat Pilski nieustannie czyni wiele, aby te potrzeby zaspokajać, żeby propagować sportowe idee. Mówiąc wprost, wspieramy mieszkańców  w realizacji ich sportowych pasji. To wyróżnienie dedykuję władzom naszego powiatu oraz moim współpracownikom – powiedział Eligiusz Komarowski, laureat nagrody.

W uroczystości wzięło udział wiele znanych osobistości związanych ze światem sportu. Swoją obecnością galę uświetniła Irena Szewińska - najbardziej utytułowana lekkoatletka w dziejach Polski, a także Andrzej Supron – słynny zapaśnik, Rafał Brzozowski – muzyk, prezenter i były sportowiec oraz dziennikarz Przemysław Babiarz. Podczas uroczystości wręczono tytuły: „Pasjonat Sportowej Polski”, „Budowniczy Polskiego Sportu”, „Sportowa Gmina”, a także „Produkt na Medal”.