Wielki sukces pilskich kickbokserów

Data: 14-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wielki sukces pilskich kickbokserów Zawodnicy Klubu Sportowego Sporty Walki Piła zdobyli cztery medale na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu, które odbywały się w dniach 2 – 10 września w Skopje w Macedonii! To pierwszy tak duży sukces tego młodego pilskiego klubu. Wyjazd zawodników na Mistrzostwa Europy wsparł Powiat Pilski.

W Mistrzostwach uczestniczyło pięciu zawodników, wchodzących w skład kadry narodowej kadetów i juniorów w kickboxingu: Dawid Siek, Piotr Woźniak, Jakub Kobus, Kacper Tecław i Jakub Szymanowski. W Macedonii nasi sportowcy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całej Europy i wywalczyli tam cztery brązowe medale. Z medalistami, 14 września br., spotkali się członkowie Zarządu Powiatu w Pile.

- Składam wam ogromne gratulacje, ponieważ zdobycie medalu na Mistrzostwach Europy to wielki sukces. Zdaję sobie sprawę z tego, iż jest on okupiony ciężką pracą, wielogodzinnymi przygotowaniami i zaangażowaniem również waszych trenerów i rodzin. Bez wspólnego działania nie byłoby tego sukcesu. Życzę wam kolejnych medali na ogólnopolskich, europejskich i światowych imprezach. Tkwi w was ogromny potencjał, z którego możecie korzystać – powiedział na spotkaniu ze sportowcami starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Brąz wywalczyli: Dawid Siek, Piotr Woźniak, Jakub Kobus i Kacper Tecław. Piąty zawodnik, Kuba Szymanowski wrócił z Mistrzostw, niestety bez medalu.

- To wielkie chwile dla naszego młodego wciąż klubu. Dwa lata temu nikt nie śmiałby nawet o czymś takim marzyć! Z wyjazdu i całych przygotowań na pewno wyciągniemy sporo wniosków, postaramy się poprawić kilka spraw, na tyle aby nasi zawodnicy nadal zdobywali medale i jak najlepiej wypadli za rok na Mistrzostwach Świata! Dziękuję wszystkim za wielki wkład i trud włożony w przygotowania zawodników – mówi Przemysław Leniec, prezes KS Sporty Walki Piła.

W KS Sporty Walki Piła kickboxing trenuje ponad 20 zawodników, pięciu z nich to członkowie kadry narodowej. Dzięki przychylności władz Powiatu Pilskiego Klub ma swoją siedzibę w budynku przy al. Wojska Polskiego 49B.