Zjawiskowy weekend w Gródku Krajeńskim

Data: 23-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zjawiskowy weekend w Gródku Krajeńskim Jeśli twierdzisz, że znasz powiat od podszewki i nic nie jest w stanie cię zaskoczyć, wybierz się do Gródka Krajeńskiego. Urokliwa, przez wielu wciąż niezdobyta okolica, przyroda na wyciągnięcie ręki i serdeczni ludzie wokół. Czego chcieć więcej?

Co pewien czas w Gródku, na północno – wschodnim skraju powiatu pilskiego, odbywają się urokliwe, kameralne imprezy. Ostatnie wydarzenia przygotowało Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno O.M.M.P. Mowa o IV Międzynarodowym Konkursie Gotowania „Dzikie Pola” i III Konkursie w Skokach przez Przeszkody. Obu przedsięwzięciom patronował starosta Eligiusz Komarowski.

- „Dzikie Pola” to doskonała promocja Gródka, gminy Łobżenica i powiatu pilskiego pod kątem turystycznym oraz zdrowego i aktywnego wypoczynku. To również promocja Formacji Dźwierszno i wartości patriotycznych, ponieważ patronem naszego stowarzyszenia jest wielki dowódca, mjr Henryk Dobrzański „Hubal”. Sport w połączeniu z miło spędzonym czasem wśród reprezentantów innych narodowości przy suto zastawionym stole to pokój i wspólne poznawanie kultur, religii oraz zwyczajów. Publiczność dopisała wybornie. Serdecznie dziękuję za obecność, również władzom powiatowym i gminnym – podsumował pierwszą część weekendowych spotkań Włodzimierz Paprocki, szef stowarzyszenia.

Trzecie miejsce w konkursie gotowania zajęło Koło Łowieckie nr 14 „Dzik” z Łobżenicy, którego prezesem jest Roman Sobieszczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile: - Konkurs gotowania w Gródku jest niezwykle interesujący i wymagający, ponieważ drużyny przygotowują potrawy, gotując je na ognisku. Naszym popisowym daniem był Kociołek Myśliwego, który przyrządzili członkowie koła: Piotr Łosoś, Daniel Kolas, Marian Pajor i Paweł Kowalski.

Drugiego dnia zrobiło się jeszcze bardziej sportowo. Skoki przez przeszkody wzbudziły duże zainteresowanie i jak zwykle były bardzo widowiskowe. Głównym bohaterem zmagań okazał się utytułowany Klaudiusz Jach na Eurydyce.

Tak, Gródek Krajeński to miejsce, które bezsprzecznie warto odwiedzić. Nie tylko latem i nie tylko przy okazji zawodów. Ale wtedy szczególnie.

***

Zwycięzcy IV Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Dzikie Pola”: 1. OSP w Dźwiersznie Małym, 2. Magdalena Toksidis i Bartłomiej Bartnik, 3. Koło Łowieckie nr 14 „Dzik” w Łobżenicy.

Zwycięzcy III Konkursu w Skokach przez Przeszkody: klasa mini LL – Izabela Sarbak (Kuba), klasa LL – Klaudiusz Jach (Eurydyka), klasa L – Klaudiusz Jach (Eurydyka), klasa L1 – Klaudiusz Jach (Eurydyka), potęga skoku – Klaudiusz Jach (Eurydyka).

Dziękujemy za zdjęcia Szymonowi Chwaliszewskiemu (zlotowskie.pl).