Dni Działkowca w pilskich ROD-ach

Data: 21-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dni Działkowca w pilskich ROD-ach W miniony weekend w ROD „Zalesie”, „Na Skarpie i „Pod Lipami” obchodzone były Dni Działkowca. Patronował im starosta pilski Eligiusz Komarowski. W okolicznościowych spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu pilskiego - Mirosław Pierko i Przemysław Pochylski.

- Miałem przyjemność spotkać się z działkowcami ROD „Zalesie” i jestem pod wrażeniem jak świetnie potrafią się wspólnie bawić, całymi rodzinami. Po dużej frekwencji widać też, że takie spotkania są bardzo potrzebne, i są one dla działkowców wielkim świętem – mówi Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.

W ROD „Na Skarpie”, doroczne obchody Dnia Działkowca, były także okazją do wyróżnienia najlepszych działkowców i wręczenia okolicznościowych odznaczeń. Najwyższym odznaczeniem związkowym „Za zasługi dla PZD” uhonorowany został Bogdan Wesołek. Złotą Odznaką PZD zostali wyróżnieni: Marian Mazur i Aleksander Kabuła, srebrną - Adam Makowski, a brązową: Eugeniusz Kordylewicz, Tadeusz Goszczyński, Stanisław Rębarz, Eugeniusz Regulski, Andrzej Komendarczyk i Marcin Majka.

- Gratulacje należą się wszystkim wyróżnionym. Ogród „Na Skarpie” jest najmniejszym ogrodem w Pile - ma tylko 50 działek - ale wszyscy są tu jak jedna, wielka rodzina. Jest tu cisza, spokój i miła atmosfera. Natomiast ogród „Pod Lipami”, gdzie również gościłem, za dwa lata będzie świętował 40-lecie istnienia, i powoli przygotowuje się do tego jubileuszu. Ważne jest również to, że nie wszyscy mogli radośnie świętować Dzień Działkowca, ponieważ po ostatnich burzach i ulewach, część działek została zalana lub jest podmoknięta – powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.