Pierwsze tenisowe zmagania pań

Data: 21-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwsze tenisowe zmagania pań Po raz pierwszy na kortach przy ul. Okrzei rozegrany został Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego Kobiet 40+, którego organizatorem był Klub Sportowy Miron - Tenis. Wydarzeniu patronował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W turnieju rywalizowało 16 pań z Piły, Czarnkowa i Trzcianki. Pierwsza faza grupa rozegrana została systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze zawodniczki z każdej grupy awansowały do części pucharowej. Udział w półfinałach wywalczyły: Iwona Leśniewska, Brygida Stępień, Małgorzata Wątroba i Marlena Szykowna. Zwyciężczynią turnieju została Małgorzata Wątroba, która w finałowym pojedynku pokonała Iwonę Leśniewską 3:6, 7:5, 10:6. Zawodniczkom kibicował Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- To był pierwszy, ale niezwykle udany turniej tenisowy pań. Gratulacje, za wolę walki i znakomitą formę, należą się wszystkim uczestniczkom. Ogromne podziękowania należą się też organizatorom: Annie Katarzynie Dróżdż, Brygidzie Stępień oraz Mirosławowi Mumotowi, za świetne przygotowanie zawodów i sam pomysł takiej rywalizacji – mówi Przemysław Pochylski.