Dostojny pięciolatek z Morzewa

Data: 16-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dostojny pięciolatek z Morzewa

Pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego odbył się jubileuszowy koncert z okazji 5-lecia chóru „Głos Przemienienia”, działającego przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Morzewie (gmina Kaczory). Głównemu bohaterowi popołudnia towarzyszyli przyjaciele z margonińskiego chóru „Cantata” i „Echo” z Rogozińskiego Centrum Kultury. Swój nieprzeciętny talent zaprezentowała również skrzypaczka, Klaudia Janczarczyk.

- Chór prowadzony przez Emila Ratajczaka, mieszkańca Morzewa, istnieje od pięciu lat. To niezwykłe, że ten młody człowiek swoim zaangażowaniem i pasją zaraził grupę liczącą ponad 30 osób. Tę grupę tworzą mieszkańcy lokalnej społeczności, są wśród nich dzieci, rodzice oraz dziadkowie. Lista osób jest różnorodna i zaskakująca. Oczywiście, wspomnieć należy o ogromnej zasłudze  proboszcza morzewskiej parafii, księdza Franciszka Śliwińskiego, z którego inicjatywy powstał ten chór. Miło patrzeć, jak dobrze pożytkowane jest wsparcie udzielane zespołowi przez Powiat Pilski. Trzymam kciuki i życzę kolejnych pięknych rocznic – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski, który osobiście uczestniczył w tym kulturalnym święcie. Do gratulacji przyłącza się cały Powiat!