Druhowie w kajakach

Data: 21-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Druhowie w kajakach 19 lipca na jeziorze Dąb odbyły się Zawody Kajakowe o puchar Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szydłowie. Zawody zorganizowano po raz pierwszy i jak się okazało, spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski.

Zanim strażacy ochotnicy zwodowali kajaki zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na wodzie. Wyścig główny, po pasjonującym przebiegu wygrała osada OSP Stara Łubianka. Kolejne miejsca zajęli: II - OSP Szydłowo, III - OSP Skrzatusz, IV ex aequo - OSP Pokrzywnica i OSP Róża Wielka. Po wyścigu odbył się spływ kajakowy rzeką Różycą. Po dopłynięciu do miejscowości Krępsko, uczestnicy udali się do gospodarstwa agroturystycznego Info-Kajak w Tarnowie na podsumowanie zawodów. Dyplomy i puchary wręczali: członkowie Zarządu Powiatu w Pile - Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek, wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak, prezes OSP RP w Szydłowie Jacek Kliś i komendant OSP RP w Szydłowie Grzegorz Orłowski. Na zakończenie wszyscy udali się na posiłek przygotowany przez gospodarza Tadeusza Obrockiego z małżonką.

 - Trzeba przyznać, że zawody i cała impreza, przebiegały w świetnej atmosferze, dopisali uczestnicy i pogoda. Były one znakomitą okazją do integracji druhen i druhów z gminy Szydłowo oraz wymiany doświadczeń. Co ważne, wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w kolejnych, podobnych zawodach - mówi Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.

- O zawodach tych mogę mówić tylko w samych superlatywach. Jestem pod wrażeniem liczby uczestników, a także tego jak wiele osób im kibicowało – to było wspaniałe spotkanie wielkiej, strażackiej rodziny gminy Szydłowo. Gratulacje należą się nie tylko uczestnikom, ale i organizatorom – dodaje Jerzy Wiesiołek, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Zdjęcia: OSP w Szydłowie