Kaczory gościły strażaków - ochotników

Data: 26-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kaczory gościły strażaków - ochotników
W sobotę, 24 czerwca w Kaczorach rozegrane zostały XIX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu pilskiego. Patronat na zawodami objął starosta Eligiusz Komarowski. Gospodarzem tegorocznych zmagań był Urząd Gminy w Kaczorach.

- Byłem pod dużym wrażeniem zaangażowania uczestników. Strażacy zafundowali obserwatorom wielką dawkę emocji. Takie ćwiczenia mają głęboki sens, bowiem integrują jednostki, które często wspólnie walczą z żywiołem. Ponadto każda forma wysiłku fizycznego ma przełożenie na poprawę kondycji, a ta jest strażakom niezbędna. Gratuluję organizatorom i zawodnikom, dziękując jednocześnie za dyspozycyjność i ofiarność każdego dnia waszej służby – powiedział Eligiusz Komarowski.

Do rywalizacji przystąpiło 13 najlepszych drużyn, wyłonionych podczas eliminacji gminnych. Każda z nich startowała w sztafecie pożarniczej 7x50 metrów oraz w ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali druhowie reprezentujący wszystkie gminy powiatu pilskiego oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile pod przewodnictwem kpt. Grzegorza Orłowskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta. O zwycięstwie i kolejnych lokatach często decydowały pojedyncze sekundy oraz bezbłędnie wykonane ćwiczenie. Końcowe wyniki zawodów przedstawiają się następująco :

W grupie kobiet :
I miejsce   OSP Wiktorówko  – 120,416 pkt
II miejsce  OSP Gromadno - 124,012 pkt
III miejsce OSP Tłukomy – 125,034 pkt
IV miejsce  OSP Osiek – 127,715 pkt

W grupie mężczyzn:
I miejsce OSP Gromadno  – 107,346 pkt
II miejsce OSP Osiek– 107,382 pkt
III miejsce OSP Stara Łubianka  – 119,037 pkt
IV miejsce OSP Izdebki – 123,625 pkt
V miejsce OSP Kijaszkowo – 130,900 pkt
VI miejsce OSP Dziembowo – 139,698 pkt
VII miejsce OSP Zelgniewo – 157,689 pkt
VIII miejsce OSP Pobórka Wielka – 159,305 pkt
IX miejsce OSP Brzostowo – 177,790 pkt

Tegoroczne zawody swoją obecnością zaszczycili również: wicestarosta pilski – Stefan Piechocki, przewodniczący rady powiatu – Kazimierz Wasiak oraz jego zastępca, Stanisław Wełniak.

- Podczas zmagań wyróżniony został najstarszy zawodnik, którym okazał się 66 - letni druh Jan Kleczka z OSP Tłukomy oraz najmłodszy: 16-letni druh Marek Kowalski z OSP Osiek.  Dodam, że trudu przygotowania tegorocznych zawodów podjęła się jednostka OSP KSR-G z Kaczor, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile – powiedział mł. bryg. Zbigniew Szukajło, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Pile.