„NIKE” znaczy „zwycięż”

Data: 12-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„NIKE” znaczy „zwycięż” Żeby wygrać, niekoniecznie trzeba poprawić rekord świata. Zwycięzcą jest również każdy, kto, walcząc z własnymi słabościami, staje na starcie i daje z siebie wszystko. Takie nastawienie towarzyszyło uczestnikom 33. edycji Lekkoatletycznych Igrzysk NIKE, które od początku organizuje niezastąpiona Aleksandra Błażejewska, od wielu lat prezes stowarzyszenia „SPRAWNI – RAZEM”.

Sześćdziesięciu ośmiu zawodników z regionu pilskiego wystartowało w kilkunastu konkurencjach, które odbyły się na stadionie przy ulicy Żeromskiego w Pile. Biegi, skoki, rzuty – wszystko działo się bardzo sprawnie. Pomogli profesjonalni sędziowie, o których organizatorzy również zadbali.

Podczas uroczystości otwarcia, Powiat Pilski, jednego ze sponsorów imprezy, reprezentował starosta Eligiusz Komarowski, patron wydarzenia: - Już wcześniej wspomniałem, że Powiat nadal z satysfakcją będzie wspierał wydarzenia organizowane przez panią Aleksandrę Błażejewską, której gratuluję zaangażowania. Gratulacje przekazuję również uczestnikom zawodów. Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami!

Podczas turnieju, który toczył się przy przenikliwym chłodzie, ale w rytmie gorących serc, swoje reprezentacje miały: Piła (w tym gronie po raz pierwszy w historii Igrzysk również Szkoła Podstawowa nr 12), Stara Łubianka, Gębice, Jastrowie, Wągrowiec i Czarnków. Zwycięzców dekorował między innymi Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile: - Historia Igrzysk NIKE, pisana przez 33 lata, budzi uznanie. Gratuluję nie tylko wspomnianej już pani Oli, ale także opiekunom i zawodnikom. Sport trzeba uprawiać, bo kto dba o siebie, ten zawsze jest silniejszy - fizycznie i psychicznie. Chwała wam za to, że wzięliście udział w tak wspaniałych zawodach.

Siedmiu najbardziej wyróżniających się młodych sportowców otrzymało szansę zaprezentowania się podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski „SPRAWNYCH – RAZEM”, które na początku czerwca odbędą się w Krakowie.