Uczeń z Piły najlepszy w Wielkopolsce!

Data: 07-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczeń z Piły najlepszy w Wielkopolsce!

W Wielkopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej mamy wspaniałe tradycje. Do znakomitych osiągnięć poprzedników można dopisać kolejny sukces reprezentanta powiatu pilskiego: zwycięstwo w trzynastej edycji tego bardzo prestiżowego współzawodnictwa. W 2017 roku największym znawcą tematu okazał się Michał Lewandowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile. Nasz powiat godnie reprezentowały również reprezentantki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku: Jowita Wyrobek i Aleksandra Kowalska. Etap finałowy odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

W piątek, 7 kwietnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski odwiedził Michała w szkole, do której ten na co dzień uczęszcza: – Gratuluję znaczącego sukcesu, ale i fachowej wiedzy, która z pewnością przyda się w życiu codziennym. Tak spektakularne osiągnięcie to bez wątpienia efekt wytężonej pracy, popartej wielkim talentem. Bardzo dziękuję za godne promowanie powiatu pilskiego i życzę kolejnych naukowych sukcesów.