Już jutro Rodzinny Bieg po Zdrowie. Można się jeszcze zapisać!

Data: 07-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Już jutro Rodzinny  Bieg po Zdrowie. Można się jeszcze zapisać!

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza w sobotę, 8 kwietnia, na Rodzinny Bieg po Zdrowie. Start i meta biegu zorganizowane będą na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Udział w biegu jest bezpłatny, należy jednak zapisać się za pośrednictwem strony www.zdrowie.powiat.pila.pl. Zapisy dotyczą wszystkich uczestników, w tym również dzieci. Jeżeli ktoś nie zdąży zgłosić się elektronicznie może to zrobić przed biegiem w biurze zawodów.

- Bieg ma charakter rekreacyjny, integracyjny oraz propagujący zdrowy tryb życia i postawy prozdrowotne. Dla uczestników przygotowaliśmy też wiele atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – dzieci, biegacze i miłośnicy nordic walking. Spotkajmy się w to sobotnie przedpołudnie na stadionie przy ul. Okrzei  – zaprasza starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.30 biegiem dla dzieci (400 m). O godz. 11.00 wystartuje bieg główny ulicami Piły, na dystansie 5 kilometrów. Po biegaczach na trasę (na boisku bocznym) wyruszą kijkarze. Dla uczestników spotkania przygotowane są koszulki, medale, grochówka i drożdżówki oraz wiele innych atrakcji. Ponadto będzie można skorzystać także z porad lekarza, dietetyka i pielęgniarek. Pielęgniarki będą też mierzyły ciśnienie krwi, oznaczały poziom cukru we krwi i poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Będzie też kącik zabaw dla dzieci.

Więcej informacji i zapisy na stronie zdrowie.powiat.pila.pl.

Rodzinny Bieg po Zdrowie, to kolejne przedsięwzięcie Powiatu Pilskiego w ramach programu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych”, który finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa.