W Wyrzysku podzielili się krwią

Data: 06-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Wyrzysku podzielili się krwią

Szkolny Klub Polskiego Czerwonego Krzyża przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz wyrzyska Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowały Mobilną Zbiórkę Krwi, połączoną z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono osób, gotowych do wsparcia akcji.

Krwiobus pojawił się na targowisku już przed południem. W ciągu czterech godzin udało się zebrać 15 litrów krwi, którą przekazało 36 dawców. Dodatkowo 16 osób zarejestrowało się w banku dawców szpiku. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję – zarówno młodzieży, jak i dorosłym mieszkańcom gminy. Dziękuję również panu Eligiuszowi Komarowskiemu, staroście pilskiemu za objęcie przedsięwzięcia honorowym patronatem – relacjonowała Katarzyna Kosakowska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

- To kolejny przykład dużego zaangażowania młodzieży w akcję krwiodawstwa. Ostatnio podobną przeprowadził choćby Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy. Zawsze bardzo chętnie wspieram wszelkie inicjatywy, aktywizujące lokalną społeczność. Gratuluję zaangażowania! – powiedział Eligiusz Komarowski.

Dodajmy, że szkoła organizuje zbiórki krwi już od wielu lat. Jej pobór za każdym razem przeprowadza Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.