Finał Pilskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej o Puchar Starosty Pilskiego

Data: 25-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał Pilskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej o Puchar Starosty Pilskiego

Przy pełnej publiczności rozegrano 25 marca br. Turniej Finałowy Pilskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej o Puchar Starosty Pilskiego. Jego organizatorem był  Klub Sportowy Kuźnia Talentów Koszykarskich przy wsparciu Powiatu Pilskiego i pod patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Rywalizacja miała miejsce na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile.

W lidze wzięło udział 9 zespołów, a w sobotni wieczór o zwycięskie laury walczyły cztery zespoły. Publiczność dopisała i zapełniła trybuny po brzegi. Jako pierwszy odbył się mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyli się KS Basket Piła oraz Ekipa z Guantanamo. Zwycięzcą okazali Basketowcy wygrywając 49-45. Mecz był bardzo wyrównany do samego końca, a kibice nie mogli narzekać na brak walki, emocji i potu na parkiecie do ostatnich sekund spotkania. W meczu finałowym natomiast zmierzyły się drużyny Dziady Team Piła i Kama Złotów. Obronną ręką z tej konfrontacji wyszły Dziady, pokazując ogromne doświadczenie i spokój, kontrolując przebieg spotkania od pierwszego gwizdka do ostatniej syreny. Mecz zakończył się wynikiem 72-53.

- Dziękuję wszystkim kibicom za tak liczne przybycie oraz zawodnikom za walkę i emocje. Dziękuję także sponsorom i ludziom wspierającym inicjatywę Pilskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej, a w szczególności panu staroście Eligiuszowi Komarowskiemu, za pomoc w organizacji turnieju, firmie KM Import, Szkole Jazdy Expert, Siłowni Colos, Internet Wizard Baskemanii i wszystkim pozostałym, którzy wsparli nas dobrym słowem – mówi Maciej Tutlewski z Kuźni Talentów Koszykarskich w Pile.