Znamy termin Zlotu

Data: 04-03-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Znamy termin Zlotu

Od 30 maja do 2 czerwca potrwa III Zlot Miłośników Kolejki Wąskotorowej. W ramach imprezy, w sobotę, 1 czerwca odbędzie się parada lokomotyw. O tej i kilku innych ważnych sprawach związanych z funkcjonowaniem Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu rozmawiali w piątek z władzami powiatu Peter Erk i Herman Schmidtendorf, wielcy pasjonaci wąskotorówek z Niemiec, żywo zainteresowani rozwojem linii.

Podczas spotkania niemieccy partnerzy powiatu poinformowali, że w kwietniu i maju przywiozą na teren WKP lokomotywę parową polskiej produkcji typu LAS oraz cztery lokomotywy spalinowe, które wzbogacą ofertę powiatu w zakresie przewozu turystów.

Ustalono również, że w sobotę, 20 kwietnia, przy wsparciu dziesięcioosobowej grupy znajomych z Niemiec, będą prowadzone działania remontowe przejazdu kolejowego przez drogę krajową nr 10. Są duże szanse, że już wkrótce kolejka będzie kursować na znacznie dłuższym odcinku niż obecnie.