Podzielili się krwią w łobżenickiej szkole

Data: 10-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podzielili się krwią w łobżenickiej szkole

Po raz szósty w gmachu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy zorganizowano akcję poboru krwi pod hasłem „Zrób przelew życia”.  Tegoroczna edycja odbyła się w czwartek, 9 marca.

- Najliczniejsza grupa wśród dawców to pełnoletni uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło  sąsiadów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy, którzy przybyli już z samego rana. Dopisali również pracownicy i absolwenci szkoły oraz mieszkańcy gminy. Dziękujemy wszystkim  ludziom dobrego serca, którzy zdecydowali podzielić się tym, co najcenniejsze, własną krwią – mówi dyrektor szkoły, Mariola Nosek.

Ogółem zarejestrowano  43 chętnych, z tej grupy 27 osób oddało krew. Wspólnymi siłami łobżeniczanie zebrali  11 litrów 886 ml tego bezcennego płynu. Akcję przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania, a koordynatorem wszystkich działań była Kamila Mrotek, nauczyciel z ZSP w Łobżenicy, honorowy dawca krwi od sześciu lat.

- To wspaniale, że poza Piłą też się tworzą tak chwalebne akcje. Gratuluję młodzieży oraz jej opiekunom zaangażowania i potwierdzenia, że w szkole nie tylko poznajemy teorię, ale uczestniczymy również we wspaniałych lekcjach życia – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.