Odszedł Marian Barełkowski

Data: 26-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Odszedł Marian Barełkowski

Z przykrością zawiadamiamy, że w nocy z piątku na sobotę zmarł Marian Barełkowski, uznany pedagog, wieloletni dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Pile. Przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego Rady Miasta Piły. Przewodniczący Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego w Pile, członek Komisji Rewizyjnej Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Osoba bardzo oddana Pile i pilanom. Człowiek niezwykle otwarty na innych, zawsze gotowy do niesienia pomocy i wsparcia dobrym słowem. Odszedł w wieku 70 lat. Cześć Jego pamięci!

***

Starosta pilski Eligiusz Komarowski o Marianie Barełkowskim: - Kiedy w 1999 roku poznałem Mariana Barełkowskiego wiedziałem, że mam do czynienia z osobą wyjątkową pod każdym względem. Niezwykle pogodny, życzliwy, ale i mimo upływu lat, aktywny. Jeszcze w piątek wieczorem rozmawialiśmy o najbliższej przyszłości związanej z rozwojem sportu w naszym regionie. Gdy dotarła do mnie smutna informacja o śmierci Mariana nie mogłem uwierzyć. Marian Barełkowski był dla mnie motywatorem. Każdą naszą rozmowę, a w ostatnich miesiącach było ich co najmniej kilka, zaczynał od podniesienia kciuka w górę, i patrząc z uśmiechem zadowolenia w oczy, mówił „Tak trzymaj Eligiusz - nie odpuszczaj!” Zatem obiecuję Ci Marianie jedno: moje zapewnienie, a Twoje życzenie - spełnię! Niech Ci ziemia lekką będzie.