Jeszcze o wspaniałym rekordzie. Echa konferencji na pilskiej PWSZ

Data: 21-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jeszcze o wspaniałym rekordzie. Echa konferencji na pilskiej PWSZ

Aż 524 osób oddało w Pile krew we wtorek, 14 lutego. Wspólnie udało się uzbierać 229,4 litra tego bezcennego płynu. To nowy rekord Polski. Nie przeszkodziła ani sprzyjająca przeziębieniom aura, ani inne losowe przypadki. Akcja „Podaruj serce – oddaj krew” zakończyła się pełnym sukcesem. Niespełna tydzień po tym spektakularnym wydarzeniu, na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile odbyła się konferencja prasowa, wieńcząca przedsięwzięcie.

O wielkim sukcesie mówili tego dnia wszyscy: starosta pilski Eligiusz Komarowski, prezydent Piły Piotr Głowski, rektor pilskiej PWSZ prof. Donat Mierzejewski, prezes pilskiego PCK Mirosław Welc, zastępca dyrektora RCKiK w Poznaniu Roman Klupieć, a także Dariusz Kopaczyk, student uczelni i jednocześnie pomysłodawca akcji. Przypomnieć w tym miejscu należy, że organizatorami przedsięwzięcia były Studenckie Koło Naukowe ESCULAP oraz PCK oddział w Pile, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli starosta pilski, prezydent Piły oraz rektor PWSZ w Pile. Krew można było oddawać w trzech lokalizacjach: pilskim Szpitalu, Regionalnym Centrum Kultury i Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”.

- To wspaniale, że solidarna współpraca przyniosła tak niesamowite rezultaty. Możemy być dumni z tego, że w naszym mieście i powiecie mieszka wielu ludzi dobrej woli: honorowych krwiodawców, ale i świetnych organizatorów. Cieszę się, że zaproponowane przeze mnie miejsce poboru krwi, Młodzieżowy Dom Kultury w Pile, zyskało największe uznanie wśród krwiodawców. Podtrzymuję deklarację, że każde przedsięwzięcie służące realizacji tak szczytnego celu będzie przeze mnie i przez władze powiatu pilskiego wspierane – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Gratulujemy wielkiego sukcesu!