Triumf Ambasadora!

Data: 26-02-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Triumf Ambasadora!

Dużym sukcesem zakończyła się lutowa wyprawa do Kowna Wyrzyskiego Chóru Męskiego pod dyrekcją Piotra Jańczaka. Podczas pobytu na Litwie Ambasador Powiatu Pilskiego wziął udział w III Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Muzyki Sakralnej „Kaunas Musica Religiosa 2013”. W Kownie nasz powiat reprezentował jeszcze drugi zespół z Wyrzyska – Chór Kameralny „Canto”.

Wyrzyski Chór Męski zdobył dwa Złote Dyplomy: wśród chórów jednorodnych oraz w kategorii muzyki cerkiewnej. W gronie chórów mieszanych Chór Kameralny „Canto” otrzymał Srebrny Dyplom. Ponadto Wyrzyskiemu Chórowi Męskiemu przyznano prestiżową nagrodę za najlepszą interpretację. Grand Prix festiwalu otrzymał Mixed Choir „Anima” z Rygi (Łotwa).

W trzecim dniu festiwalowych zmagań wyrzyskie chóry wzięły udział w koncercie w bazylice św. Franciszka Ksawerego. Niezwykłe uznanie publiczności otrzymał Chór Kameralny „Canto”, co znalazło potwierdzenie w słowach Rolandasa Daugėli, dyrektora artystycznego festiwalu podsumowującego koncert.

Jeszcze raz okazało się, że tytuł Ambasadora Powiatu Pilskiego trafił w godne ręce.