Kolędy prosto z serca

Data: 19-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolędy prosto z serca

Niebywały entuzjazm i szczera radość – tak w największym skrócie można opisać atmosferę panującą w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” podczas występów artystów, którzy wzięli udział w tegorocznym przeglądzie kolęd i pastorałek „Hej kolęda, kolęda”.

Wydarzenie adresowane do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych przygotowały: Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pile, pilski Zespół Szkół Gastronomicznych oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”. Imprezie patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który już na początku gratulował obecnym sukcesu: - Dzisiaj wszyscy jesteście zwycięzcami. Widzę, że nastroje dopisują, że czujecie się świetnie i o to właśnie chodzi. Życzę wam powodzenia i sympatycznego spotkania!

A później zaczęły się występy. Jako pierwszy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, w asyście uczniów z pilskiego SOS-W, wykonał starosta. Po nim swoje pięć minut mieli uczestnicy z Wągrowca, Jastrowia, Rzadkowa, Starej Łubianki oraz Piły. Każdy z kilkunastu solistów i pięciu zespołów muzycznych prezentował po dwa utwory. Każdy w swój występ włożył wiele serca, a na zakończenie otrzymał porcję gromkich braw od życzliwej publiczności.

Organizatorzy zapowiadają, że za rok czeka nas kolejna edycja przeglądu, ale znając ich zapał możemy być pewni, że do tego czasu przygotują jeszcze niejedną wspaniałą propozycję dla swoich podopiecznych.