Policja podsumowała rok pracy

Data: 17-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Policja podsumowała rok pracy

Odprawa roczna, podsumowująca osiągnięcia pilskiej policji, już za nami. W spotkaniu wziął udział między innymi komendant wojewódzki policji, nadinsp. Tomasz Trawiński, który w swoim wystąpieniu pozytywnie ocenił pracę pilskich policjantów, wskazując jednocześnie na obszary, jakie powinny stanowić priorytety dla pilskiej jednostki w 2017 roku. Osobne podziękowania skierował również do pilskich funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych za wkład pracy w roku minionym.

Jak poinformowało kierownictwo pilskiej Komendy, w 2016 roku na terenie powiatu pilskiego ogółem wszczęto 2126 postępowań, czyli o 437 mniej niż w roku 2015.  Wykrywalność wyniosła 81,4 %. Dominowała przestępczość o charakterze kryminalnym.

W roku ubiegłym na drogach powiatu pilskiego zaistniało 1320 zdarzeń drogowych, w tym 85 wypadków drogowych oraz 1235 kolizji. W wyniku tych zdarzeń 19 osób poniosło śmierć. W 2016 roku nastąpił wzrost wypadków drogowych o 10 zdarzeń. Wyeliminowano z ruchu 124 kierujących pod wpływem alkoholu.

W zakresie działań zespołu do spraw profilaktyki społecznej, pilscy policjanci w 2016 roku na terenie powiatu pilskiego realizowali kilka istotnych dla mieszkańców projektów: „Bezpieczne Życie Seniora”, „Bezpieczna szkoła”, "Dopalacze niszczą życie", VI Miejski Konkurs „Bezpieczny przedszkolak”, „Bezpieczne Święta”, turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci uczestniczyli również w różnych festynach, gdzie wystawiali stoiska promujące bezpieczeństwo.

Podczas odprawy zostały również przedstawione zamierzenia na rok 2017. Do najważniejszych zadań należeć będą między innymi: zwiększenie liczby kontroli drogowych celem eliminacji nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego oraz osób przekraczających dozwoloną prędkość, dalsze zwiększanie liczby zatrzymań sprawców przestępstw na gorącym uczynku, reagowanie na najdrobniejsze przejawy łamania prawa, a także utrzymywanie na wysokim poziomie zwalczania przestępczości narkotykowej i gospodarczej.

Obecny na odprawie Eligiusz Komarowski, starosta pilski, bardzo wysoko ocenił współpracę powiatu z komendą: - Na pilską policję zawsze możemy liczyć i za to bardzo dziękuję. Praca policjantów to bardzo trudna misja, dlatego przekazuję im szczególne wyrazy uznania. Pragnę dodać, że Powiat wspiera pilską Komendę oraz Komisariat w Wyrzysku na miarę swoich możliwości. W poprzednim roku, dzięki zgodnej decyzji rady i zarządu powiatu, udało nam się sfinansować połowę kosztów nowego radiowozu, do którego klucze przekazałem policjantom w grudniu. Współuczestniczyliśmy także w spektakularnej akcji profilaktycznej „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” oraz organizowaliśmy wspólnie konkursy dla młodzieży. Jestem pewien, że w tym roku nasze relacje będą równie owocne, czego życzę obu stronom.