Drużyna Timura wyśpiewała kolędy

Data: 10-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Drużyna Timura wyśpiewała kolędy

Kolejne ambitne dzieło w kościele parafialnym w Ujściu zrealizowane. Wzorem lat poprzednich, i tym razem wnętrze świątyni, której patronuje święty Mikołaj, wypełnił wyjątkowy śpiew kolęd. Wyjątkowy, bowiem prowadzony przez artystów. Ósmego stycznia licznie zebrani mieszkańcy wysłuchali koncertu zespołu „Timur i jego drużyna”. Tradycyjne, ale i uwspółcześnione aranżacje kolęd i pastorałek przypadły obecnym do gustu.

- W tym roku spotkaliśmy się w niedzielę Chrztu Pańskiego, na zakończenie okresu liturgicznego Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuję zespołowi, organizatorom i wszystkim obecnym. Wspólnie przeżyliśmy niezwykle radosne i podniosłe chwile – powiedział ksiądz Robert Różański, proboszcz parafii w Ujściu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował starosta pilski Eligiusz Komarowski. Na koncercie władze powiatu reprezentował wicestarosta Stefan Piechocki: - Powiat bardzo chętnie wsparł tę inicjatywę i będzie ją wspierał w przyszłości. Śpiew kolęd to wspaniała, wielopokoleniowa tradycja, którą należy starannie pielęgnować. Cieszę się, że mieszkańcy ziemi ujskiej wspólnymi siłami tworzą tak wyjątkowy spektakl.

Wraz z parafią pod wezwaniem świętego Mikołaja w Ujściu, imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Ujskiej.