Manekiny pomogą ratować życie

Data: 09-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Manekiny pomogą ratować życie

Manekiny do resuscytacji krążeniowo – oddechowej otrzymało pięć placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski. Beneficjenci z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy odebrali bezcenne prezenty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Przekazaniu podarunków, które mają pokonać strach przed przystąpieniem do wykonywania sztucznego oddychania, towarzyszył pokaz szkoleniowy, dotyczący udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia na fantomie przeprowadził aspirant Marcin Rozmus, doskonały fachowiec, na co dzień pracownik pilskiej Komendy. Pan Marcin znany jest również urzędnikom ze Starostwa, ponieważ ich także uczył, jak postępować w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia.

Manekiny zakupiono w ramach akcji „POTRAFIĘ – NIE BOJĘ SIĘ – RATUJĘ ŻYCIE”. Zakup był możliwy dzięki środkom przekazanym przez InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. W spotkaniu uczestniczył Mariusz Chlebowski, dyrektor poznańskiego oddziału firmy. Nie zabrakło również brygadiera Rafała Mrowińskiego, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego. – Chcemy, aby młodzież była jak najlepiej wykształcona i przygotowana, żeby legitymowała się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. To kolejne działanie, poprzez które udowadniamy, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas szczególnie ważne – powiedział szef powiatu.