Złoty sezon „Gwardzistów”

Data: 06-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Złoty sezon „Gwardzistów”

163, 160, 159, 177, 135, 167. Nie są to szczęśliwe numery, wyjęte z ogólnopolskiej z loterii, ale punkty, jakie w młodzieżowym współzawodnictwie zdobył w ostatnich sześciu sezonach Klub Sportowy „Gwardia” Piła. Dodajmy, że w każdym z tych sezonów „Gwardziści” okazali się najlepszym sportowym stowarzyszeniem z powiatu pilskiego.

Bez wątpienia rok 2016 był dla młodych lekkoatletów, ale również będących nieco w ich cieniu dżudoków, bardzo udany. Nie krył tego Jerzy Żyliński, wiceprezes Klubu, który już latem podkreślał, że dawno jego podopieczni nie zafundowali mu aż tylu radosnych przeżyć: - Ten rok był jednym z najlepszych w przeszło czterdziestoletniej historii lekkiej atletyki w pilskiej „Gwardii”. Punkty do współzawodnictwa zdobyło trzydziestu dwóch zawodników z sekcji lekkoatletycznej i pięciu z sekcji dżudo. Dzięki temu, w gronie wszystkich klubów i dyscyplin, zajęliśmy 161 miejsce w Polsce na 3 474 stowarzyszenia sklasyfikowane w Państwowym Systemie Sportu Młodzieżowego. Imponuje również liczba zdobytych przez was medali – powiedział człowiek – legenda pilskiej „Gwardii”. Okazją do podsumowań było uroczyste spotkanie, zorganizowane w pilskim hotelu „Forma”.

W „Gwardii” obrodziło też w sukcesy w sporcie seniorskim (Remigiusz Olszewski) i za granicą (Klaudia Adamek). Było więc co wspominać. W spotkaniu uczestniczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Z radością gratuluję spektakularnych osiągnięć i życzę nie mniejszych w nadchodzącym sezonie. Udowodniliście, że stać was na wiele. Jestem pewien, że jesteście gotowi do pokonywania poprzeczki na jeszcze większej wysokości. Gratuluję zarówno medalistom, jak i wszystkim, którzy tych medali jeszcze nie zdobyli. Tworzycie jedną drużynę i osiągnięcia jednostek są sukcesami wszystkich. Praca zespołowa to podstawa, również w klubie sportowym. Zawsze wam kibicuję i nadal z uwagą będę śledził wasze występy. Możecie liczyć na wsparcie władz Powiatu. „Gwardia” to nasza złota, powiatowa duma.

Włodarz Powiatu Pilskiego otrzymał podziękowanie za wspieranie prężnie rozwijającego się klubu. Tylko w poprzednim roku Powiat przekazał „Gwardii” 44 tysiące złotych. Można być pewnym, że żadna złotówka z tej sumy nie poszła na marne.

***

Duma pilskiej Gwardii, czyli sukcesy medalistów mistrzostw Europy i Polski z 2016 roku:

Klaudia Adamek

2. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w sztafecie szwedzkiej (Tbilisi)

3. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w biegu na 100 metrów (Tbilisi)

4. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w sztafecie 4 x 100 metrów (Bydgoszcz)

1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 200 metrów (Wrocław)

1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 100 metrów (Wrocław)

1. miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w biegu na 60 metrów (Spała)

Rekordzistka Wielkopolski juniorek do 18. roku życia w biegu na 100 metrów (11,75) i 200 metrów (24,04)

Remigiusz Olszewski

2. miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 metrów (Bydgoszcz)

Udział w Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów (Portland) w biegu na 60 metrów i Mistrzostwach Europy Seniorów (Amsterdam) w biegu na 100 metrów

Rekordzista Wielkopolski w biegu na 100 metrów (10,21) – piąte miejsce w tabeli wszech czasów polskich sprinterów

Susane Lachele

1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 400 metrów przez płotki (Wrocław)

1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sztafecie 4 x 400 metrów (Wrocław)

Rekordzistka Wielkopolski juniorek w biegu na 400 metrów przez płotki (60,73)

Patrycja Adamek

Anna Meszyńska

Dominika Wiedera

Duże sportowe sukcesy odnosili również: Kamil Linka, Jakub Klęsk, Michał Kamiński, Angelika Gronowska, Jakub Musiał, Agnieszka Chwałek, Marta Kamińska, Kaja Smoleń, Martyna Czachowska, Emil Domański.

Sztab szkoleniowy Klubu tworzą: Jarosław Chwałek, Piotr Chrząszcz, Roman Marciniak, Czesław Rajewicz, Jarosław Graś, Jerzy Żyliński (wiceprezes, podobnie jak Bogusław Gładysz). Prezesem „Gwardii” jest Stanisław Małachowski.