Darmowe porady prawne – poznaj lokalizacje!

Data: 03-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Darmowe porady prawne – poznaj lokalizacje!

Od dwunastu miesięcy nie trzeba kojarzyć porad prawnych z wielkimi wydatkami. Sieć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej z powodzeniem działa w całej Polsce, w tym również na terenie powiatu pilskiego. Każda gmina jest w taki punkt wyposażona. W Pile punkty są dwa: jeden działa w budynku Starostwa Powiatowego przy alei Niepodległości 33/35 (pokój nr 37 na parterze), a drugi, od początku 2017 roku, na terenie Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” (ul. Okrzei 9). Nowe biuro w MDK zaprasza zainteresowanych w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 9:00 – 13:00.

Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, darmowe wsparcie na etapie przedsądowym przysługuje:

- młodzieży do 26. roku życia,

- osobom uprawnionym do pomocy społecznej,

- kombatantom i weteranom,

- osobom powyżej 65. roku życia,

- osobom zagrożonym lub poszkodowanym w katastrofie naturalnej, awarii technicznej i klęsce żywiołowej,

- rodzinom wielodzietnym,

- kobietom w ciąży.

Warto dodać, że nieodpłatna pomoc prawna to zadanie rządowe, którego wykonanie Wojewodowie zlecają Starostom.

PUNKTY UDZIELANIA DARMOWYCH PORAD PRAWNYCH W POWIECIE PILSKIM