Budowlańcy świętowali

Data: 01-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Budowlańcy świętowali

Zgodnie z wieloletnią tradycją, wraz z końcem września swoje święto obchodzi branża budowlana. W tym roku centralne uroczystości z okazji Dnia Budowlanych gościły na warszawskim Okęciu, natomiast budowlańcy z Wielkopolski zorganizowali obchody w pilskim ośrodku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Wydarzenie przygotowała Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa (WOIIB) z przewodniczącym Włodzimierzem Draberem na czele. Życzenia głównym bohaterom piątkowego spotkania złożyli między innymi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak i starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Proces tworzenia WOIIB rozpoczął się w maju 2001 roku. Izba pełni funkcję samorządu zawodowego budowlańców, reprezentując ich interesy oraz sprawując nadzór nad należytym i sumiennym wykonywaniem zawodu.