Xavier z podziękowaniami u Starosty

Data: 12-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Xavier z podziękowaniami u Starosty

Xavier Rzeszut, młody zawodnik z Klubu Black Bird-Piła uczestniczył wraz ze swoim trenerem, Tomaszem Ptakiem, w Mistrzostwach Świata Dzieci i Kadetów IFMA w Bangkoku. Wyjazd ten nie byłby możliwy gdyby nie pomoc wielu ludzi dobrej woli, lokalnych firm i instytucji, w tym Powiatu Pilskiego. Dziś Xavier osobiście podziękował staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu za udzielone wsparcie.

- Chodź Xavier nie znalazł się na podium, to zostawiając całe swoje małe serduszko w ringu, pokazał wszystkim na świecie jakim jest walecznym Polakiem, z krwi i kości – mówi Tomasz Ptak, trener Xaviera. - Jesteśmy wszyscy pewni, że doświadczenie, które zdobył na tak dużej, światowej imprezie zaowocuje w przyszłości w jego karierze sportowej. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym ten wyjazd był możliwy.

Aby pozyskać środki na udział w tak ważnych zawodach klub prowadził zbiórkę pieniędzy wśród mieszkańców Piły, firm i instytucji. Wsparcia finansowego udzielił także Powiat Pilski.

- Doskonale wiem, ile czasu trzeba poświęcić, i ile potu wylać na treningach, by osiągnąć sukces – mówi starosta Eligiusz Komarowski. – Cieszę się, że mogliśmy pomóc temu małemu, ale bardzo dobrze rokującemu na przyszłość, chłopcu. Wynik nie jest najważniejszy, najważniejsza jest pasją, z jaką Xavier podchodzi do sportu, i to zasługuje na docenienie. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

Xavier Rzeszut był najmłodszym zawodnikiem turnieju, walczył w kat. 32kg (dzieci 10-11 lat). Choć do sukcesu zabrakło niewiele, to i tak doświadczenie, które Xavier zdobył na tak światowej imprezie, jest bezcenne!