„Złota Natalia” w Gastronomiku

Data: 09-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Złota Natalia” w Gastronomiku

Takie spotkanie może mieć większą wartość niż dziesiątki godzin lekcyjnych. Brać uczniowska z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, wraz ze swoimi wychowawcami i gośćmi, przeżyła jedyne w swoim rodzaju spotkanie z Natalią Madaj, złotą medalistką olimpijską z Rio de Janeiro.

W drugi czwartek września wypełnione po brzegi trybuny w hali Gastronomika zostały wyjątkowo bogato  udekorowane. Duża w tym zasługa perfekcyjnie przygotowanej do wydarzenia dyrekcji oraz nauczycieli. Olimpijską formę zaprezentowali też młodzi kibice polskiej wioślarki, którzy po królewsku przywitali mistrzynię. Później przyszedł czas na wielowątkową rozmowę, ubarwioną wspomnieniami z Rio, historiami z życia codziennego i bogatymi planami na przyszłość. Natalia Madaj, niewiele starsza od uczniów Zespołu, okazała się bardzo otwartą i naturalną osobą. Wszelkie bariery zostały natychmiast przełamane.

Bardzo ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie spotkania był przeprowadzony w hali trening na ergometrach wioślarskich. Wzięła w nim udział nie tylko olimpijka, ale także uczniowie chcący choć w drobnym stopniu zgłębić tajniki tej niełatwej dyscypliny sportu. Oczywiście, wielu obecnych czekało na możliwość sfotografowania się z mistrzynią i z przyniesionym przez zawodniczkę olimpijskim medalem z najcenniejszego kruszcu. Uwiecznione na zdjęciach zostały także przygotowane w szkole, wyjątkowo osobliwe (i smaczne!) niespodzianki kulinarne.

Inicjatorem spotkania był ksiądz Jacek Pływacz, katecheta z parafii Świętej Rodziny w Pile. Ksiądz Jacek, tak jak Natalia, pochodzi z Szydłowa. W wydarzeniu wzięli również udział starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz członek zarządu Mirosław Pierko, także mieszkaniec gminy Szydłowo.

– Warto mieć pasję, bo to ona kształtuje charakter, pomaga rozwijać cechy charakteru, dzięki którym łatwiej w dorosłym życiu przezwyciężamy rożne trudności. Dobrze gdy jest to sport, choć równie dobrze może to być np. filatelistyka czy coś innego. Pani Natalia daje nam wszystkim wspaniały przykład, skorzystajmy z tego wzorca – apelował do uczniów starosta Eligiusz Komarowski.

Natalia Madaj urodziła się w Pile. Przez wiele lat mieszkała w Szydłowie, obecnie reprezentuje klub LOTTO - Bydgostia Bydgoszcz. Należy do wyjątkowo wąskiego grona polskich mistrzów olimpijskich. Do tej pory, w latach 1924 – 2016 złoto na Zimowych bądź Letnich Igrzyskach wywalczyło zaledwie 99 reprezentantów naszego kraju.