Święto Policji w Szkole Policji

Data: 19-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Święto Policji w Szkole Policji

Dziś w Szkole Policji w Pile obchodzono Święto Policji. Były okolicznościowe przemówienia, a także  odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe – oficerskie i aspiranckie - dla policjantów i pracowników Policji.

Komendant Szkoły insp. Roman Sobczak, podziękował policjantom i pracownikom Policji za ciężką pracę, złożył życzenia wytrwałości oraz osobistej satysfakcji. Podziękował też wszystkim, którzy wspierają Szkołę w realizacji własnych zadań, a w szczególności samorządowcom za dostrzeganie jej roli i znaczenia dla społeczności lokalnej. Komendant podziękował również Komendantowi Głównemu Policji oraz jego zastępcom za wspieranie Szkoły w przedsięwzięciach i mimo różnych potrzeb szkoleniowych, utrzymanie jej kryminalnego charakteru.

Policjanci i pracownicy pilskiej Szkoły, otrzymali też okolicznościowe życzenia od zgromadzonych gości, w tym od Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

- Nie tylko jesteście wizytówką miasta w którym mieszkam, tj. Piły, ale i całego Powiatu Pilskiego i  Wielkopolski - mówił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. - Miarą Waszego sukcesu jest przede wszystkim poziom wyszkolenia Waszych słuchaczy i to, że Policja ma obecnie bardzo wysokie poparcie społeczne to efekt również Waszej pracy szkoleniowej. Dziś, wyrazy największego uznania, kieruję zarówno do Pana Komendanta, jak i do wszystkich współpracowników i słuchaczy.

Święto było także okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe dla policjantów i pracowników Policji. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznano:

Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant” - podinsp. Jackowi Słońskiemu, wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej; podinsp. Andrzejowi Harendzie, st. wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych; nadkom. Leszkowi Bielińskiemu, wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej;

Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”: nadkom. Pawłowi Holeksie, wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej; kom. Marcinowi Chojnackiemu, ekspertowi Wydziału Zaopatrzenia.

Rozkazami personalnymi Komendant Główny Policji mianował na wyższe stopnie służbowe:

• przedterminowo na stopień inspektora - mł. insp. Romana Sobczaka;
  • na stopień podinspektora - nadkom. Anetę Wróblewską, wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej;
  • przedterminowo na stopień komisarza - podkom. Katarzynę Budzyńską, mł. wykładowcę Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych;
  • na stopień aspiranta sztabowego - st. asp. Krzysztofa Plombona, mł. wykładowcę Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych; st. asp. Arkadiusza Dębskiego, mł. wykładowcę Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych; st. asp. Artura Lepalczyka, mł. wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej; st. asp. Małgorzatę Hauchszulz, mł. wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej; st. asp. Leszka Łatko, asystenta Sekcji Ochrony Informacji Niejawnych; st. asp. Pawła Dobosza, asystenta Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia;
  • na stopień starszego aspiranta - asp. Karolinę Hołowiecką, mł. wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej; asp. Pawła Małeckiego, asystenta Sekcji Ochrony Informacji Niejawnych; asp. Dawida Wudarczyka, mł. wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej;
  • na stopień aspiranta - mł. asp. Macieja Galara, mł. wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej;
  • na stopień młodszego aspiranta - sierż. szt. Wiolettę Sobańską, asystenta Sekcji Ochrony Informacji Niejawnych;
  • na stopień sierżanta sztabowego - st. sierż. Magdalenę Borowiak, instruktora Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił nagrodą pieniężną podinsp. Andrzeja Harendę, starszego wykładowcę Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Pracownicy Szkoły wraz z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji przy SP w Pile złożyli też kwiaty pod tablicą upamiętniającą 75. rocznicę powołania Policji oraz pamięci policjantów poległych na służbie w latach 1919-1994.

Zdjęcia: Szkoła Policji w Pile