Rodziny i przyjaciele w DPS Piła

Data: 24-06-2016    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Rodziny i przyjaciele w DPS Piła

24 czerwca br. odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie rodzin i przyjacióÅ‚  Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej im. Jana PawÅ‚a II w Pile. Takie spotkania - pod hasÅ‚em „JesteÅ›my razem” - odbywajÄ… siÄ™ tu od 23 lat.

Dom Pomocy SpoÅ‚ecznej w Pile dziaÅ‚a od 1992 roku. Obecnie w placówce przebywa 70 mieszkaÅ„ców. SÄ… to osoby przewlekle, somatycznie chore, które wymagajÄ… nie tylko caÅ‚odobowej opieki ale również wsparcia, dobrego sÅ‚owa i życzliwoÅ›ci. MieszkaÅ„cy Domu biorÄ… również udziaÅ‚ w imprezach integracyjnych, a co roku zapraszajÄ… do siebie swoje rodziny i przyjacióÅ‚.

- Spotkanie naszych mieszkaÅ„ców ze swoimi rodzinami i przyjacióÅ‚mi Domu jest także wielkim przeżyciem dla nas - mówi BogusÅ‚aw Mikita, dyrektor Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej w Pile. - Doskonale wiemy jak ważnÄ… rolÄ™ w  Å¼yciu naszych podopiecznych odgrywa utrzymywanie kontaktu i wzmocnienie wiÄ™zi z osobami bliskimi i przyjacióÅ‚mi. Dlatego dokÅ‚adamy wszelkich staraÅ„, aby dzieÅ„ ten byÅ‚ dniem szczególnym dla każdego, aby wszyscy mieszkaÅ„cy, pracownicy, przyjaciele i zaproszeni goÅ›cie razem mogli siÄ™ spotkać i uczestniczyć w atrakcjach zorganizowanych specjalnie na tÄ… okoliczność.

Spotkanie „JesteÅ›my razem” byÅ‚o także okazjÄ… do wyróżnienia mieszkaÅ„ców Domu i wolontariuszy, którzy w sposób znaczÄ…cy dziaÅ‚ajÄ… na rzecz placówki, m.in. wspierajÄ…c innych mieszkaÅ„ców czy pomagajÄ…c pracownikom przy wykonywaniu drobnych prac i dbajÄ…c o swój Dom. Ponadto dyrektor DPS PiÅ‚a uhonorowaÅ‚ czterech pracowników, którzy poprzez swojÄ… pracÄ™, pomysÅ‚y i ich realizacjÄ™ ponad przyjÄ™te standardy, mogÄ… być przykÅ‚adem dla innych.  ByÅ‚y także dyplomy i podziÄ™kowania dla tych pracowników, którzy zaangażowali siÄ™ w inscenizacjÄ™ 1050. rocznicy chrztu Polski, wystawionej tu 14 kwietnia br. GoÅ›cie mogli wysÅ‚uchać także piosenki o pilskim DPS, której autorem tekstu i kompozytorem jest pilanin, StanisÅ‚aw MaliÅ„ski. Spotkanie przebiegaÅ‚o w miÅ‚ej atmosferze i zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ piknikiem dla mieszkaÅ„ców i goÅ›ci.

- W imieniu mieszkaÅ„ców dziÄ™kujÄ™ wszystkim goÅ›ciom, którzy przyjÄ™li nasze zaproszenie, przyjacioÅ‚om Domu, rodzinom, wolontariuszom i pracownikom, a w szczególnoÅ›ci tym wyróżnionym – mówiÅ‚ dyrektor DPS PiÅ‚a BogusÅ‚aw Mikita. – Kolejne takie spotkanie planujemy 16 czerwca 2017 roku, dokÅ‚adnie w 25. rocznicÄ™ zamieszkania w naszym Domu pierwszych mieszkaÅ„ców. Do zobaczenia wiÄ™c za rok, jak widać zbieg dat Å›wiadczy o tym, że dobrym i szczęśliwym ludziom nie tylko niebo, ale i kalendarz sprzyja. Jeszcze raz dziÄ™kujemy!

Tekst piosenki W PILSKIM WSPÓLNYM DOMU

11-go Listopada – ulica ta siÄ™ zwie

Opodal hotel jest „ GROMADA” i tramwaj mknie po Gwdzie

W kolorach tÄ™czy życie pÅ‚ynie - bo cofnÄ…Å‚ siÄ™ tu czas